Herbit

jaký je rozdíl mezi leštěným a LCD displayem u notebooku? Který je lepší, jasnější a realnější?

Odpovědi
anonym

Žádný protože:

Leštěný display neznám, znám pouze Lesklý a Matný. A LCD to samé, to nemá vůbec co odčinění s povrchem to se dělí na LCD a LED.

Hohny

Zřejmě máte na mysli lesklý a matný typ displeje. V jednoduchosti se dá říci, že lesklé displeje mají lepší podání barev a vyšší kontrast, ale bohužel za denního světla fungují téměř jako zrcadlo a na slunci jsou skoro nepoužitelné.
Oproti tomu matné displeje mají zpravidla horší barvy a kontrast, ale za to se tolik nelesknou a na denním světle se dají bez problému používat.
Tohle je ovšem pravidlem u levných notebooků s obyčejnými displaji, jinak vždy záleží také na kvalitě displeje, dražší modely mohou vypadat skvěle i v matném provedení.