Rokio

Jakÿ je rozdíl mezi lesem a pralesem?

Odpovědi
Drap

Prales je les rostoucí sám bez zásahu člověka. Les je nějakým způsobem obhospodařován a využíván člověkem

marci1

Les je rostlinný a živočišný ekosystém, prales je původní les, jehož nepoznamenal lidský zásah. 🙂

Co je les?
Les je rostlinný a živočišný systém, jehož vznik je podmíněn půdními a klimatickými podmínkami. Složení lesa závisí na zeměpisné poloze, nadmořské výšky, reliéfu, typu půdy, klimatických podmínek, z rostlinného složení převládají zejména lesní dřeviny. Les tvoří velký ekosystém, který je nenahradideľný pro ekosysystém celé země, zadržuje a reguluje vodu, je domovem pro živočichy, produkuje kyslík, zabraňuje erozi půdy.

Co je prales?
Prales je les, který není narušen lidským zásahem, tedy má původní rostlinné složení, skladbu dřevin, věkovou diverzitu porostu, faunu. V mírném pásmu se zachovalo pralesů jen velmi málo, rozsáhlé deštné pralesy najdeme v tropických oblastech kolem rovníku.

https://rozdi­ely.sk/rozdiel-medzi-lesom-a-pralesom/