dust8

Jaký je rozdíl mezi lékem, léčidlem, medikamentem a medicínou?

Nejlepší odpověď
annas

"Lék – prostředek používaný proti nemoci: l. proti kašli, proti zimnici, obecně. pro kašel, na kašel; dobrý, domácí, univerzální l.; l. utišující (bolesti); močopudný.;;

  • přeneseně prostředek na všecky trampoty; l. proti všemu společenskému zlu účinný prostředek;
  • pořekadlo :proti věku není léku "

Léčidlo – slovo vytvořené podle děje,, něco léčí – ale používá se spíš obecně pro to,. co léčí, ale odborně se nenazývá lékem, např. bylinkové léčodlo – od léčit
Lečidlo, = léčka, nástraha, past – od líčit
V. Machek Etymologický slovník

Medikament – původ z latiny, léčebný prostředek, léčebná látka , hovorově lék.
https://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/

"„Medicína

  1. souhrn vědeckých disciplín o způsobech a prostředcích léčení, lékařství
  2. hovor. lékařská fakulta: studovat na medicíně
  3. hovor. lék: m. proti bolesti;"

Jinak pro ověření
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/?slo­vo=medic%C3%AD­na+