K+R

Jaký je rozdíl mezi kůrou a kúrou?

Proč se někdy ve slově „kura“ píše ů s kroužkem a někdy ú s čárkou?

Nejlepší odpověď
annas

Kůra – na stromech mozková,zemská – ochranná povrchová vrstva,tuhá povrchová vrstva.
kúra – např. léčebná,odtuč­ňovací – soustavné léčení.

Další odpovědi
Děda Louda

Rozdíl mezi kůrou a kúrou nehledej. Nijak spolu nesouvisejí.
Slovo kůra označuje zpravidla povrcchovou vrstvu nějaké struktury, zatímco význam slova kúra je proces, postup, metoda.
Jde tedy o dvě slova, jejichž podobnost je dána pouze výslovností – zvukovou podobou.
Kura je nářečně slepice.