plebs

Jaký je rozdíl mezi komunistou do 20. 8. 1968 a komunistou později do roku 1989?

Pokud jsem hledal dobře v historii tak po roce 1945 bylo nadšení pro Sovětský svaz a nikdy jinak dokonce v roce 1948 slavný generál nasadil všechna vyznamenání a šel navštívit soudruha Gottwalda a tím povzbudil rudou stranu. Později v roce 1968 přesvědčoval nerozhodné soudruhy k podpisu okupace.
Po roce 1968 začala prověrka rudochů kovanými straníky a kdo byl proti okupačním vojskům měl po vtákách a byl vyhozen z rodné strany.
No a kdo tam zůstal tak byl věrný KSČ a Sovětskému svazu až do Velkého sametu v roce 1989 družina kolem vůdce zůstala..
Dále kdo vstoupil do rudé strany mezi roky 1968 a 1989 tak když v prosinci 1989 zahodil rudou knížku byl většinou obyčejný člověk anebo musel být rudochem jinak měl problém v zaměstnání?

Odpovědi
led

Rovnaký, jediné rozlíšenie bolo podľa toho,
1 – bol len zištným držiteľom členského preukazu KSČ (KSS) bez komunistického presvedčenia predierajúci sa k funkciám a majetkom
2 – bol presvedčeným komunistom, členom v KSČ (KSS) bez ohľadu na zisk hmotných, či nehmotných statkov
3 – bol presvedčeným komunistom a napriek tomu nebol členom KSČ (KSS)

*Pojem zištné dôvody je tak široký, že obsiahne aj chamtivosť, hrabivosť, podlízavosť, namyslenosť, aj nenávisť (tu patrí aj podvratná činnosť proti myšlienke komunizmu o ktorej tak dnes básnia mnohí vtedajší stúpenci a členovia KSČ) a mnoho ďalších vlastností a dôvodov. **Moc má toľko chutí…***

paul1

Okolo 21 let a více. 🙂 Ale vážně – ti, kteří vstoupili později, byli dost zblbnutí, nebo úplně bezcharakterní, anebo karieristi za každou cenu.

plebs

Led já měl diskuzi s kovaným demokratem a ten má názor, že kdo vstoupil do KSČ mezi rokem 1968 – 1989 / a zahodil rudou knížku / byl jiný mírný hodný komunista i když souhlasil s Marxismem-Leninismem rodnou stranou KSČ a okupací vojsky SSSR, já mám naopak jiný názor s kterým by vládní zmocněnec pro interpretace a dezinformace pravděpodobně nesouhlasil a mohl bych být nazván čistokrevný dezolát.

led

Z pomenovania „dezolát“ si nerobte nič.
Ja s tým žijem celý život bez ohľadu na režim. Jednoducho verím v človeka, nie v tvar a farbu členskej knižky, odznaku v klope, alebo čím sa to vzájomne spoznávajú.

led

Je to blbosť.
Buď vstúpil zo zištných dôvodov, alebo z presvedčenia. Akákoľvek iná možnosť nie je.
Pojem zištné dôvody je tak široký, že obsiahne aj chamtivosť, hrabivosť, podlízavosť, namyslenosť, aj nenávisť (tu patrí aj podvratná činnosť proti myšlienke komunizmu o ktorej tak dnes básnia mnohí vtedajší stúpenci a členovia KSČ) a mnoho ďalších vlastností a dôvodov. Moc má toľko chutí…