Retko

jaky je rozdil mezi – kardiostimulator / defibrilator / pacemaker??

Nejlepší odpověď
inspektorcz

KARDIOSTIMULATOR – je drobný strojek, který je složen s mikropočítače a baterie uzavřených v kovovém krytu a spojených elektodami ze srdcem. Dokáže nahradit chybějící impulzi a normalizovat frekvenci srdečního rytmu.

DEFIBRILATOR je lékařský přístroj používaný k defibrilaci při kardiopulmonární resuscitaci, schopný elektrickým výbojem obnovit správnou činnost srdce.

PACEMAKER – je to samé jako kardiostimulátor. (jen jiný název.)

Další odpovědi
panenka

kardiostimulátor je přístroj k srdeční stimulaci elektrickými pulzy.
defibrilátor:je přístroj odstranující fibrilaci srdce elektrickým výbojem.
PACEMAKER NEBO TAKÉ PEJSMEJKR JE TO PRVNÍ PŘÍSTROJ AKTIVUJÍCÍ ELEKTRICKÝMI IMPULZY SRDEČNÍ SVAL= TAKY KARDIOSTIMULÁTOR