Kryšpín

Jaký je rozdíl mezi kapitalismem USA a Číny.

Amerika má údajně dluh asi 18 bil. dolarů, něco v Číně a v Japonsku, je pravda že dluhy jsou celosvětové. Evropa převážně nakupuje u Asiatů a tím je kvalitně podporuje. Omlouvám se přívržencům jmenovaných, případně jejich kritiků mohl jsem čerpat informace chybně a dluhy jsou obráceně,

Odpovědi
led

Veľký.
V USA je kapitalizmus vo svojej „učebnicovej forme Kapitálu“ ako nosný prvok štátneho a politického zriadenia.
V Číne ide o „riadený“ kapitalizmus pod vedením jedinej štátostrany KS Číny.