hanculka

Jaký je rozdíl mezi jednoznačným a mnohoznačným slovem.

Nejlepší odpověď
annas

Jednoznačné, také jednovýznamové slovo je slovo, které má jen jeden význam.
Jsou to zpravidla odborné názvy – přísudek, skalpel, dále zvukomalebná citoslovce – haaf, cink. Rovněž vlastní jméne – Asie.

Mnohoznačná – mnohovýznamová mají více významů – např. oko. Jeden význam je základní – lidské oko, další druhotný – na punčoše, na polévce atd.

Další odpovědi
quentos

vždyť už to máte v jejich názvu … jednoznačná mají jeden význam (typicky např. vědecké a technické termíny), mnohoznačná více významů (např. kmen – kmen stromu, indiánský kmen, kmen v jazykovědě…)

Mapel

Takové otázky tu snad ani neměly být.

IK

Je to dobrá otázka pro základní školu.
Klidně se ptej.
Navíc se můžeme přiučit čtením. Já osobně si to čtu ráda a když se mi odpověď nezdá tak se podívám na web.