Jaký je rozdíl mezi jazykem německým a rakouským ?!

Viz otázka : http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-vzniklo-slovo-spajzka

Nejlepší odpověď
quentos

Zcela zásadní: jeden existuje, druhý ne.
Existuje německý jazyk, ale nikoli rakouský jazyk. Existuje pouze rakouská němčina. Rakouská němčina je tedy „podmnožinou“ němčiny.

Další odpovědi
www

Sice nejsem jazykozpytec, ale podobný jako mezi jazykem českým a moravským 😁
Doplňuji:
Jedno je němčina, můj příklad zase čeština.
Jsou rozdíly ve výslovnosti, nářečí, pojmenování ap. Důležité je, že se lidé domluví a dále, ve styku úředním stejně používají jazyk tak, jak je potřeba.

led

Spisovná nemčina je spoločná pre obidva štáty.
Nemecká nemčina je dialekt používaný v Nemecku, rakúska nemčina zasa v Rakúsku, ale stále je to jeden jazyk.

Klára K.

Něco jako rozdíl mezi angličtinou a americkou angličtinou.