Gus_Fring

Jaký je rozdíl mezi jadernou fyzikou a jedernou chemií? Třeba i rozdíly v práci jaderného fyzika a jaderného chemika.

Edit: Elkone, Ty mě překvapuješ. Já chodím na gymnázium a ještě jsme jadernou chemii nebrali a v osnovách chemie během celé SŠ taky není. Tak nevím, jestli jsi starý jaderňák, že jsi vystudoval jadernou SŠ. Příště si prosím přečti otázku správně, nudíš mě.

Nejlepší odpověď
Kepler

Jaderná chemie se pohybuje na rozhraní mnoha odvětví chemie a fyziky. Podle přístupu bývá rozdělován na dva podobory – radiochemii a radiační chemii (wiky) Jaderná fyzika se zaobírá výhradně vlastnostmi jádra atomů, jaderná chemie je obor multidiciplinární.

Další odpovědi
Edison

Zásadní. Fyzika je fyzika a chemie je chemie… Od toho se odvíjejí i věci, které ty vědy zkoumají a jak.

elkon

To si děláš srandu? Tys nechodil do školy?
V dotazu jsi nezmínil, že jsi ještě dítě. Ale i ve škole se učí fyzika a chemie. Že by rozdíl nebyl patrný…