Jaký je rozdíl mezi instalačním a impulzním relé?

Nejlepší odpověď
mosoj

Pokud je to v souvislosti s přepínáním elektřiny na nízký tarif, tak instalační není instalační ale časové relé, které se ale již dávno neinstaluje a postupně vyměňuje za impulsní přijímač.

Ten na rozdíl od časového , které zapíná pravidelně podle nastaveného času, reaguje na kódované impulsy z el. rozvoden. Odběr elektrického proudu je tak možné dálkově ovlivňovat a regulovat.

Další odpovědi
tom004

Žádné instalační relé neexistuje,ale každé,se dá nainstalovat.Otázka je,tak jak je napsaná,nesmysl.

anonym

Doplním mosoje, noční tarif už dávno není přes tzv. „hodiny“ – 22/6 hod., kdy docházelo ke kumulaci odběrových rázů a úbytkům napětí.
Již řadu let se používá ovládání po silovém vedení přiloženou frekvencí, které umožnuje jednak etapovité spínání, ale hlavně operativní vylaďování dle situace v distribuční síti dle potřeb elektráren a rozvoden.