Jaký je rozdíl mezi hypermarketem a supermarketem?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Hypermarket je větší jako supermerket.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Hypermarket je samoobslužná velkokapacitní a maloobchodní prodejna s širokou nabídkou potravinářského a nepotravinářského zboží pod jednou střechou, s prodejní plochou větší než 2500 metrů čtverečních.
Supermarket je samoobslužní prodejna s nabídkou převážně potravinářského zboží denní potřeby a s doplňkovým nepotravinářským zbožím (drogerie, tisk). Zvýšený důraz se klade především na nabídku čerstvého zboží.[zdroj?] Prodejní plocha supermarketů se pohybuje v rozmezí od 400 do 2500 metrů čtverečních.

marci1

„Raibek“ má pravdu, jen dodám, že hypermarkety se většinou staví za městem ( nebo ve velkých obchodních centrech ), poněvadž jsou větší a ve městě by „překážely“. 🙂

mol191280

Supermarket má vyšší ceny než hypermarket. 🙂