Marry Jane

Jaký je rozdíl mezi hotelem a resortem?

Nejlepší odpověď
annas

Jsem překvapená, že se slovo resort používá pro objekt ubytování. Opět slovo převzaté z angličtiny, i když máme čský název letovisko. Ale zatím není resort v tomto význam kodifikovaný v PČP, jde o obchodní žargon

http://en.wiki­pedia.org/wiki/Re­sort

Ve všech slovnících je uvedené, že resort

  1. obor úřední činnosti
  2. odbor s určitým oborem působnosti

Pátrala jsem v etymologickém slovníku a zjistila, že slovo resort ve významu, který jsem uvedla, se k nám dostalo přes něm. Ressort z fr. ressort tv. od ressortir ‘příslušet’ z re- ( :re-) a sortir ‘jít ven, vzejít’ z lat. sortīrī ‘losovat, určit’ (vývoj významu ve fr. nezcela jasný) od sors (gen. sortis) ‘losže sorta ‘druh’. Z it. sorta tv. a to z lat.
sors (gen. sortis) ‘los, věštba’, z toho pak v obchodním žargonu ‘jakost, kvalita,
druh..

Takže resort = místo, které slouží k odpočinku a rekreaci , přitahuje návštěvníky na dovolenou v rámci cestovního ruchu .Je to jakési letovisko.

Takže resort není jen komplex zařízení, ale může to i být identifikace hotelu, který poskytuje celou řadu vybavení a a zahrnuje zábavní a rekreační aktivity. Takže z pohledu etymologie – vyšší kvalita, druh zařízení, které má vztah k určitému oboru, cestování a cestovnímu ruchu.

Další odpovědi
Drap

Hotel je ubytovací zařízení s možností stravování, popřípadě dalších služeb.
Resort je odbor, obor dané působnosti, nebo také úřad

Hamon

Hotel je víceméně samostatný objekt, resort je komplex několika ubytovacích zařízení.