wukom

Jaký je rozdíl mezi HDV a DV standart u kamery

Odpovědi
anonym

tak predevsim oboji uz je zastarale … jsou to kamery ukladajici na kazety, dnes uz ukladame vetsinou na pametove karty SDHC/SDXC.

HDV je z roku 2003 , audio i video uklada v digitalnim formatu (zaznam jednicek a nul je teoreticky mene nachylny na mirne opotrebeni pasky a umi se do znacne miry sam opravovat), Pouziva se stejny format dat jako na DVD, tj. MPEG-2

Michal Kole

Hodně jednoduše v kvalitě záznamu

DV je pro standardní kvalitu pro DVD a HDV je pro záznam ve vysokém rozlišení pro blu-ray disk

DVD kvalita je pro obrazovky do úhlopříčky cca 60–80 cm a nad už je dobré HD rozlišení buď 720p nebo 1080p