Marty Koller

Jaký je rozdíl mezi hady kteří jsou jedovatý, a mezi hady kteří jsou smrtelně jedovatý?

Nejlepší odpověď
Drap

Po uštknutí jedovatým hadem je možné postiženého většinou zachránit. Smrtelně jedovatí mají jiný a prudší jed a případná záchrana je velmi obtížná, v některých případech nemožná. Obdoba je u hub. Jsou houby nejedlé, jedovaté a smrtelně jedovaté. U hub je to s tím rozdílem, že množství si člověk dávkuje sám.

Další odpovědi
Dochy

Jedovatý – způspbuje potíže, ev i smrt.
Smrtelně jedovatý – většina lidí zemře, pokud nedostane včas odbornou pomoc. Nemyslím si, že pro označení „smrtelně jedovatý“ by bylo nutné aby pomoc neexistovala, nebo byla extrémně obtížná. Podle mně stačí, pokud člověk, který pomoc nedostane, s velkou pravděpodobnos­tí zemře.