Nikoltyna

Jaký je rozdíl mezi geoidem a planetou???

Nejlepší odpověď
Dismas

Geoid je geometrický tvar, který má naše Země.

Další odpovědi
lexx

geoid je mírně šišatý bramboroid přibližně tvaru naší Země, enem v tom makro měřítku to není z oběžný dráhy ani z kosmu vidět

JájsemRaibek

Geoid: Geoid je fyzikální model povrchu Země při střední hladině světových oceánů. Je definován jako ekvipotenciální plocha vůči gravitaci, to jest plocha se stejnou úrovní tíhového potenciálu, na kterou je vektor tíhového zrychlení kolmý. Hodnota W0 geopotenciálu, kterou přijala IAU, je 62636856 m2s-2
Planeta:Planeta (z řeckého πλανήτης, planétés – „tulák“) nebo oběžnice ve sluneční soustavě je (dle definice IAU) takové těleso, které obíhá kolem hvězdy, má dostatečnou hmotnost, aby ji gravitační síly zformovaly do přibližně kulového tvaru (tj. nachází se v hydrostatické rovnováze) a je dominantní v zóně své oběžné dráhy.

Zdroj: www.wikipedie.cz

JájsemRaibek

Dismasi – naší Země :)

Dismas

Pravda. Srbsko takový tvar nemá.