Rokio

Jaký je rozdíl mezi gangsterem a teroristou?

Nejlepší odpověď
annas

Když se mrknete do slovníku, zjistíte rozdíl.

"Gangster

  1. člen organizované zločinecké tlupy, gangu, pův. zvl. v USA
  2. kdo jedná jako zločinec, bandita, a to jako člen něj. skupiny n. i sám;

Terorista
kdo provádí teror, tj. hrubé násilí fyzické i psychické uplatňované zprav. proti polit. odpůrci, hrozba násilím, zastrašování, hrůzovláda: krvavý t.; nacistický, stalinský t. tyranie ".

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

"Podstatné jméno gang – ‘zločinecká tlupa’,gangster. Z angl. gang tv. Stangl. gang znamená ‘chození, cesta’, dnešní význam možná přes skand. jazyky.

Podstatné jméno teror – ‘kruté násilí’, terorista, teroristický, terorismus, terorizovat. Přes moderní evr. jazyky (něm. Terror, angl. terror tv.) z lat. terror ‘strach, hrůza, hrozba’ od terrēre ‘strašit, děsit’, jež vzdáleně souvisí s naším .třást."

J. Rejzek Etymologický slovník

Další odpovědi
Palpatine

Gangster je většinou výraz pro kriminálníka, člena gangu a podobně. Může ale i nemusí být člen organizované skupiny. Vlastně takový gangster ani nemusí být na rozdíl od teroristy vrah. Ne všechny gangy vraždí, jsou i takové, které jen přepadávají nebo pašují.