SvatýPetr

Jaký je rozdíl mezi Fordy Mondeo TDCi o objemu 1997 ccm – jeden má výkon jen 85 kW a druhý 103 kW. Rok výr. 2011

Která kombinace je lepší nebo jaké má výhody? Známý má ten jakoby slabší motor – 85 kW – a je s ním spokojený.
Odpověděl mi „cochee“, za což vám děkuji. Ve své otázce jsem tedy doplnil ročník modelu – 2011. Má filtr pevných částic. Bohužel nevím, co míníte zkratkou MK a budu se muset někde na internetu podívat, co je commonrail (mé „odborné“ znalosti nedosahují ani úrovně blondýny):
cochee mi původně odepsal:
Bez uvedení MK a modelového roku jsou vstupní informace neúplné, 2,0 TDCi se dělalo ještě více, např. 66, 96 a 120 kW, liší se např. v commonrailu, ne-/přítomností filtru pevných částic aj.

Odpovědi
panxnotdead

Slabší- menší pojistka, méně žere
Silnější- větší pojistka, víc žere, ale zase lépe jede..
Rozhodoval bych se kolik co má najeto, aby to neprodával těsně před rozvody

BurTon

Ford nebrat!

BlackfetheR

Po technické stránce může být rozdíl například v počtu ventilů nebo omezení v řídící jednotce, například kvůli větší rozmanitosti modelů aby mohli pokrýt i motory konkurence aniž by vyvíjeli další motor. :)