Complex

Jaký je rozdíl mezi Firefoxem a novým Firefoxem Quantum?

Nejlepší odpověď
Malvína

Nivy Firefox Quantum:

  • Opravdu anonymní prohlížení

    Nejlepší anonymní prohlížení díky ochraně proti sledování.

  • Anonymní prohlížení

    Firefox blokuje sledovací prvky zatímco prohlížíte a až budete hotovi, zapomene historii.

  • Ochrana proti sledování

    Některé reklamy obsahují skryté sledovací prvky, které vás mohou na internetu sledovat. To není pěkné a my to víme. Náš nástroj je zastaví.

  • Rychlejší načítání stránek

    Pokud zablokujeme některé reklamy a skripty, načítání se zrychlí až o 44%. To je skvělé pro každého.

Zdroj: https://www.mo­zilla.org/cs/fi­refox/

Další odpovědi
Edison

Jen doplním Malvínu: Některé stránky ovšem nemusejí být načteny korektně, neb mohou obsahovat skripty, které se jako sledovací chovají, ale nemusejí jimi být, ale jsou nutné pro správnou funkčnost. Jiné stránky pokud se jim podaří zjistit, že je takový prvek blokován zablokuje i načtení kompletní stránky.

ivzez

V něčem je lepší než předchozí verze (viz zmíněné sledování).

V jiných věcech horší → dá se hůře přizpůsobit vlastním potřebám
(nebo to zatím neumím).

K zablokování stránek:
Zatím jsem na stránku, která by obsah vůbec nezobrazila,
narazila jenom jednou: KalorickeTabulky.cz (propagované
Odpověďmi.cz).
______

Doplňuji (zapomněla jsem):

Nový Firefox už neumožňuje zakázat hledání nových verzí
a hrozně „vlezle“ vnucuje aktualizaci → i několikrát denně.

Při instalaci vnucuje možnost nainstalovat „hlídání nových verzí“.
Kdybych to neodškrtla, aktualizoval by se mi automaticky, aniž by
mne předem na aktualizaci upozornil, nebo mne o ní informoval.