Avatar uživatele

Jaký je rozdíl mezi filmem ve formátu mp4?

Jeden film má velikost 200MB a druhý 500MB,formát MP4,kvalita obrazu stejná,ale kde přesně spočívá rozdíl?Jde mi o to, aby po převodu filmu měl film velikost pouze 200MB,a né zbytečně 500MB.Pro tablet.Kde se to nastaví, jaká hodnota při nastavení tuto velikost určuje?Děkuji
Doplňuji:
pri nastaveni filmu jsou rozdily v bitrate atd , co to je za hodnoty?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

MP4 není formát videa ale pouze takzvaný kontejner. Stejně jako třeba AVI nebo MKV. Sám o sobě o videu vůbec nic neříká, pouze drží pohromadě všechny části videa (video, zvuk, titulky...).
Co určuje velkost videa je kodek, čili typ komprese který byl použit a jeho další parametry. Komprese videa se dnes používá prakticky výhradně ztrátová a typické příklady kodeků jsou například MPEG-2 nebo DivX. Dnes suverénně nejpoužívanější (a výborný) kodek je AVC, neboli H.264. Ještě modernější a lepší kodek je HEVC, neboli H.265, s tím ale ještě mají dnešní tablety problémy.
Kromě toho se vždy ještě dají u videa nastavit další parametry, ale ty nemívají takový efekt.

Rozdíl mezi těmi dvěma soubory bude nejspíše právě kodek. Jeden může být například ve starším DivX a druhý v moderním AVC. Kvalitativně by přitom byly stejné i při obrovském rozdílu velikosti.
Doplňuji:
Už to popsal cochee níže, takže jen ve stručnosti. Bitrate je velikost datového toku, čili kolik dat musí počítač zpracovat na přehrání sekundy filmu. Hodně zjednodušeně to je velikost filmu děleno jeho délka v sekundách.
Film s větším bitrate bývá kvalitnější, ale není to pravidlem a nedá se to podle toho soudit právě kvůli různým kodekům

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Ta koncovka je vlastně typ dat co ten film obsahuje. Pak existují kodeky, které určují jak přesně jsou zapsané. Některé využívají kompresi, takže když je v obrazu nějaký vzorec nebo něco, tak oni neuloží jednotlivé barvy, ale ten vzorec, který zabírá míň místa.Ale většinou je to ztrátová komprese, takže některé menší detaily se ztratí, protože to veme třeba 2 sousední podobné pixely jako jeden.

Nastaví se to při renderování filmů, takže je musíš konvertovat pomocí programů, pokud to chceš nějak změnit


Avatar uživatele
Stříbrný

Nikdo to tu myslím nezmínil... Seš si jist, že jsou obě videa stejná? Např. pixlová velikost obrazu? Jinak jak píše Hornisse a další: jde o kompresi, tj. použitý kodek a jeho nastavení


Avatar uživatele
Stříbrný

ad Doplněna: bitrate, datový tok, je nastavení při vytváření toho filmu. Film není nic jiného než souvislý tok dat. Velikost filmu je dán stupněm komprimace (stlačení dat) při jeho vytváření. A jako protipól této vlastnosti je kvalita filmu. Čím je film kvalitnější, tím víc místa zabere, protože je méně komprimován. Naopak čím je komprimován více, tím ve výsledku zabere méně místa, ale začíná trpět kvalita obrazu: ztrácejí se detaily, možná i kontrast a jiné vlastnosti, dokonce se objevují "kazy" v obrazu, tzv. artefakty. Takže se vrátím k tomu bitrate: při vytváření filmu se vždy volí určitý kompromis, někde ve středu pole, aby film nebyl ani moc veliký, ani moc "nekoukatelný." A to vše ale závisí od použitého kodeku, lépe řečeno filtru, což ti popisuje Hornisse. Stejný, stejně kvalitní a velký film, jeden vytvořený pod kodekem H.264 a druhý v DivX, budou mít odlišnou bitrate. Od toho jsou různé kodeky, každý modernější umí tentýž film zkomprimovat lépe při stejné kvalitě. Ale na druhou stranu se může stát, že tvorba filmu bude náročnější na výpočetní výkon.


Avatar uživatele
Pokročilý

Záleží na druhém formátu. Pokud se jedná o AVI a MP4 tak je tam velikostní rozdíl a to v tom, že MP4 je obvykle v menším rozlišení.
Doplňuji:
Aha promiň oba formáty jsou asi v MP4 že? Já to špatně pochopil. Velikost toho většího bez ztráty kvality nezmenšíš. Tato velikost je určena kvalitou komprese kterou provedl autor filmu.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 807
Zlatý annas 670
Zlatý briketka10 653
Zlatý quentos 536
Zlatý marci1 497
Zlatý Drap 479
Zlatý bolak 356
Zlatý led 353
Zlatý hanulka11 271
Zlatý gecco 240

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.