petka.s

Jaký je rozdíl mezi erotikou a pornografií?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Erotika je lehká, jsou třeba vidět jenom prsa. Nezobrazuje přímo pohlavní styk. Pornografie, tak tam už je vidět vše do nejmenších detailů. Zobrazuje pohlavní styk.

Další odpovědi
marci1

Erotika je takové to krásné sexuální napětí, pornografie už spíše erotiku znehodnocuje. Pornografie útočí na lidskou sexualitu, na pudy ve své nejprimitivnější podobě. V pornografii se jedná jen o pohlavní akt. Četla jsem anketu, co si myslí lidé o aktu, erotice a pornografii. Většina z nich uvedla, že: akt je umění, erotika naznačuje a pornografie tvrdě popisuje. Ale proč by třeba erotika také nemohla být umění?

led

Hranica medzi erotikou a pornografiou je veľmi tenká, až nebadaná. Závisí od uhľa pohľadu. V spoločnosti sú tieto „odvetvia“ brané rôzne, záleží to od „civilizačného vývoja“ danej spoločnosti. Spomínam na časy, keď sa na Slovensku objavil oficiálne striptíz – erotický tanec – ako súčasť umeleckej produkcie. Bolo mnoho aj oficiálnych hlasov, že to je hnusné, porno a podobne… a čo hovoria na to dnes?

Čo nám o tom hovorí „Teta Wiki“?
„Erotika (z řečtiny ερως (i ερος) – erós – láska, touha), někdy též erotismus, je v základním významu označení pro projevy erótu, tedy erotické lásky. Erotika jsou projevy citu (vášeň, touha, něha, splín) související se sbližováním a přitažlivostí mezi osobami/bytostmi. Erotika se projevuje ve všech druzích umění – vizuálním (výtvarném, fotografickém, sochařském), hudebním, literárním (poezie, próza), pohybovém (divadlo, tanec, film). Erotika je též předmětem odborného zkoumání, kterým se zabývá erotologie.
Erotické umění (zkráceně někdy nazývané pouze erotika) je druh umění, jehož obsahem jsou buď citové vztahy, nebo eroticky vzrušivé podněty. Někdy bývá erotické umění vymezováno jako protiklad pornografie. Pornografie je zobrazování explicitní sexuální aktivity [1] Existují erotické obrazy, erotická literatura, sochy a různé další záznamy erotiky.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­rotika
„Pornografie (z řeckého πορνογραφία pornografía < porné (prostitutka) + grafein (psát); krátce: porno) je neumělecké znázornění lidského těla či sexuálního chování, které nemá jiný účel, než podněcovat sexuální pud.[1][2] V přeneseném širším smyslu hanlivé označení vulgárního, příliš otevřeného literárního útvaru, zpravodajství atd. Hranice mezi erotikou a pornografií jsou do značné míry subjektivní.[3] V minulosti byla jako „pornografická“ pronásledována celá řada dnes klasických uměleckých děl: Odysseus Jamese Joyce, Lolita Vladimira Nabokova aj.“
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Por­nografie

lemur

Viz minuta 5:35 a dále: http://www.you­tube.com/watch?v=_a0K6m7­Y0TM

TominkaFuky

Na e-kondomy mám moc ráda jejich nabídku lubrikantů. Nikde jinde jsem na tak širokou nabídku nenarazila. No a pak mi vyhovuje to, jak doručují disrétně.

Kajolka

No, tak tohle je snad zbytečná otázka, ne? :) Ovšem, když jsme u té erotiky… Jak si doma zpříjemňujete sex?

Vercule

My zatím teda nijak, ale hodně uvažujeme, že zkusíme erotické hračky :) Docela se těším, až budeme vybírat. Koukala jsem se na nabídku shopu e-kondomy. Jako s nimi máte zkušenost?

Vikki.vivi

Tu nejlepší :) Tady ten shop je senzační. Viděla jsi tu jejich nabídku, že? :) Ta je prostě neskutečná. Takže s nimi mám jen tu nejlepší zkušenost. Jinak doručení je diskrétní :) Což hodně oceňuju.

Cizecek.M

Za mě je nabídka na e-kondomy prostě nejlepší :) Já už teda jinde nenakupuju, ale když jsem se původně dívala i jinde, tak prostě nabídka nebyla tak široká, jako tady.