hanulka11

Jaký je rozdíl mezi enfiliádou a enfiládou?

Doplňuji:
jen jsem se pozastavila nad tím ,jak ti tři ocenili nesprávné slovo .....asi se jim víc líbilo

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-odborne-nazyva-dlouha-chodba-na-zamku

Nejlepší odpověď
fcoop

Tohle vylezlo ze Stroje:

Enfiláda, někdy také anfiláda se používá především v barokní architektuře a znamená nejen funkční, ale i optické propojení jednotlivých, za sebou řazených místností. Dveře jednotlivých místností jsou řazeny přesně za sebou v jedné ose, takže se v případě, že jsou otevřeny všechny dveře najednou, vytvoří efektní průhled, který bývá zpravidla zakončen oknem nebo jiným, architektonicky ztvárněným prvkem, například nikou.

Enfiláda bývá zpravidla vedena středem jednotlivých místností, ale může být umístěna také mimo tuto osu, většinou pak při stěně, v níž jsou prolomena okna.

Měli jste na mysli: enfiláda
Jak se odborně nazývá dlouhá chodba na zámku? | Odpovědi.cz
www.odpovedi.cz › Kultura a společnost

Ano, je to enfiliáda.. Užitečná: Označit odpověď jako užitečnou 1. Kdo hodnotil odpověď jako užitečnou? Syd. Nahlásit závadnou odpověď. Vložena před 21 min …

Usoudil jsem,že ENFILIÁDA neexistuje.

Další odpovědi
MacChill

Vím na co narážíš, ale uznávám, že chyba byla na mé straně : neumím číst + neumim psát, takže jsem z toho vyváz ještě docela v pohodě…