NL2

Jaký je rozdíl mezi embolií a infarktem?

Nejlepší odpověď
Kepler

Oba patologické jevy spolu úzce souvisí, problematika je dost široká. Embolie může způsobit infarkt, tedy ucpání tepny a následnou nekrotizaci tkáně. Podrobné informace získáš vložením příslušného hesla do Wiki.

Další odpovědi
gecco

Infarkt je odumření tkáně způsobené jejím nedostatečným prokrvením.
Embolie pak ucpání cévy ´něčím´ (obvykle jde o krevní straženinu, ale jsou i jiné varianty), což při ucpání ´vhodné cévy´ může způsobit infarkt…
😉

Danina65

Velký