Shadowmaker

Jaký je rozdíl mezi doom metalem a Funeral doom metalem?

Nejlepší odpověď
Psychotic

Nechci znít příliš arogantně, ale metalové subžánry jsou naprostá kravina. Už jen proto, že každá kapela si vymýšlí vlastní názvy a jsou od sebe téměř nerozeznatelné. Že jsou k ničemu dokazuje už jen to, že ani lidé, které to zajímá (jako ty), to často ani neumí správně napsat.

Ale tak dobrá – funeral je podřazený žánr doom metalu. Funeral = pohřeb; točí se kolem toho texty. Pomalé tempo, zkreslený zvuk kytar, často obsahuje chorály.

Další odpovědi
klumprt

Řekl bych, že pro laika odkojeného českou pop music zcela nepostřehnutelný.

briketka10

Tetička WIKI:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Doom_metal

Obsah [skrýt]
1 Podrobná historie žánru
2 Dělení 2.1 Traditional doom metal
2.2 Epic doom
2.3 Stoner doom
2.4 Sludge doom
2.5 Death/doom
2.6 Black/doom
2.7 Folk/doom
2.8 Funeral doom metal
2.9 Drone doom metal