zjentek

Jaký je rozdíl mezi detektorem kovu a minohledačkou?

🤔

Nejlepší odpověď
elkon

V konstrukci, ale princip je stejný.

Další odpovědi
aliendrone

V podstatě jde o totéž, minohledačka je uzpůsobena pro vojenské využití. Obojí pracuje na principu detekce mag. anomálií.
BTW – dnešní „mrcasky“ (detektory používané tzv. hledači pokladů) mohou být VELICE sofistikované přístroje využívající nejen výše zmíněný princip, ale třeba i ultrazvuk apod. (včetně technologie „zemního radaru“). Také stojí klidně statisíce. ;) :)