Pajuza

Jaký je rozdíl mezi demo a freeware?

Dobrý den chci si stáhnout nějakou hru ale je tam napsané : PLNÁ HRA,FREEWARE,DEMO tak nevím jaký je rozdíl mezi freeware a demem :/ Díky za odpověd :)

Nejlepší odpověď
Alesh

Freeware je celý software zadarmo. Demo neboli demoverze je funkčně omezená aplikace, slouží pro ukázku, pro představu. U her je to zpravidla zkrácená verze, např. hra má 20 kol a v demu jich je jen 5, pokud chceš hrát ty další kola, musíš si koupit plnou verzi. U některých softwarů demo neobsahuje některé funkce a tyto funkce jsou k dispozici až v placené plné verzi.

Další odpovědi
anonym

Freeware je program zdarma, volně k použití.
Demo (demoverze) – program, který je ´jen´ na ukázku – ukazuje (demonstruje) jen část funkčnosti (např. hra s omezeným počtem levelů, figur…).

led

Demo – ukážka
demo je vlastne ostrý (plný) program s určitým obmedzením,
1 – časovým, napríklad zdarma demoverzia Ms Office je plne funkčná 90dni, ak dovtedy nevložíte kód, určité funkcie budú znefunkčnené
2 – funkčne – určité funkcie sú obmedzené, prípadne nefunkčné

freeware je bezplatný plnefunkčný program

NikkiHeat

Demo – plná verze které skončí platnost třeba za 14 dní a přejde do omezeného modu. Freeware – je celá kompletně zdarma bez časového omezení nicméně bývá často osekána na základ a uživatel je vyzýván ke koupi placené verze s více funkcemi.