Rokio

Jaký je rozdíl mezi darebákem, darmožroutem a darmošlapem?

Co dělá darebák a co dělá darmožrout a darmošlap?

A který z nich je nejhorší?

Nejlepší odpověď
annas

Kdo je darmožrout, se dovíte v archivu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-smysl-vyznam-ma-slovo-darmozrout

darmožrout – expr. kdo si nezaslouží jídlo prací; darmochleb, darmojed, lenoch, povaleč, zaháleč

http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Platilo i pro zvířata
„Divoké včely už dávno vyhnaly darmožrouty trubce“. Ahoj 1941
„Pes Tygr je neohrabaný, nepotřebný, neužitečný darmožrout.“ Svob.

Ještě doplním z pohledu etymologie od J. Rejzka.

Původní význam složeného slova darmožrout zněl jinak:

Darmožrout aj. Odvozeno od: dar, původně vlastně ‘darem, zanic’, pak ‘marně, pronic’. – posun ke slovu darebák.

Později od darebák – darebný a to změnou mn>bn z daremný ‘neužitečný, nicotný’, pak‘ničemný’ od :darmo.

Źrout, ten, kdo rychle polykal, jedl nestřídmě, hltavě, chamtivě.

darmošlap = synonymum darmožrout, hanl. lenoch, povaleč, zaháleč.

dareba, darebák

  1. darebný člověk, ničema, lump, padouch
  2. expr. nezbedné, rozpustilé dítě, uličník

--
http://priruc­ka.ujc.cas.cz/

Slovo darebák má širší význam, není tak konkrétní, může škodit ve více oblastech, může to být i lhář, zladěj, podvodník atd.

Ti dva se snaží spíš najíst zadarmo, bez práce apod. – viz výš

Další odpovědi
autacek

Všechno jsou to výrazy vyvolávající negativní konotace, proto se jich pro příště vyvaruj, zejména kdyby tě napadlo je spojovat s konkrétními osobami.