Rokio

Jaký je rozdíl mezi člověkem v akutní psychóze, nepříčetným člověkem a člověkem, který o sobě ani neví?

Rozhodně to nejsou čistá synonyma a nejedná se o totéž.

Jednou jsem byl v akutní psychóze a věděl jsem tehdy, co je správné (zákonné) a co nikoliv, a nespáchal jsem ve svém akutním psychotickém ataku žádný trestný čin.

Nepříčetný člověk o sobě ví a nemusí jednat ve stavu psychózy, ale prostě jenom nedokáže rozpoznat nebezpečnost svého jednání či se ovládat nebo obojí najednou.

A člověk, který o sobě ani neví a je úplně mimo a nejedná se projev psychózy, ale pravděpodobně je nepříčetný.

Nejlepší odpověď
ivzez

Rokio,

řadu svých „odborných“ už jsi sem dříve několikrát vložil.
a opakováním vlastních otázek porušuješ pravidla.

Navíc víš, že na takové otázky ti dokáží odpovědět jen
odborníci. Zkus se poohlédnout po nějakém psychiatrickém
fóru. (I tento tip už jsi ode mne několikrát dostal)

Další odpovědi
Mc Merkurion

… v jeho advokátovi … a ty se už neptej furt na stejný hovadiny dokola …