zeeue

Jaký je rozdíl mezi cizími termíny „termický“ a „termální“?

Odpovědi
JK2021

Termický = tepelný – používá se např. v chemii (např. termický rozklad sloučenin) a termodynamice.
Termální = teplý (např. pramen)

Ametyst

„Termický“ se používá pro termodynamiku. Podrobněji např. ve výrazu endotermický nebo exotermický. „Termální“ je přídavné jméno, spojené s teplem.

elkon

Termické jsou např. vzdušné proudy a termální třeba prameny.

zeeue

doufala jsem, že odpověď bude znít jednodušeji. např. termický znamená teplotní, termální znamená tepelný.

mvk

Já bych spíš řekl, že „termální“ je odvozeno od „thermae“ a spojuje se jen s lázeňstvím.