Jaký je rozdíl mezi číslem popisným a číslem orientačním?

V poslední době se objevují v různých formulářích požadavky na vyplnění obou čísel. Já znám jen jedno číslo našeho domu.

Nejlepší odpověď
dave09

Číslo popisné je pro každý dům v části města unikátní. Ve větších městech se pro snadnější orientaci zavedla vedle čísel popisných také čísla orientační, která číslují domy v příslušné ulici podle jejich pořadí.

elektrikář

Číslo popisné je číslo parcely kde dúm stojí
číslo orientační je pořadí domů v ulici sudá na jedné straně lichá na druhé. Usnadňuje to hladání adresy.Jinak čísla by mněla být na tabulkách u vchodu u domu. Dá se to také najít na katastrální mapě na internetu.