Jaký je rozdíl mezi Čechem a Moravanem?

Nejlepší odpověď
dudu

Moraváci jsou údajně Slováci, kteří nedošli do Čech.
Doplňuji:
A něco o vzájemných vztazích:
V parném létě z kašny na brněnském Zelňáku spokojeně hasí žízeň uřícený cestovatel. Zdejší občan mu říká „co to chlemstáš, dyť do toho ščijó morgoši! Turista dává najevo, že je pražák a jeho informaci nerozumí. Domorodec ihned obrátí a s ustaraným výrazem mu povídá: "ale nic synáčku, všecko v pohodě, já jen abys pil opatrně, že ta voda je studená“.
Znáte někdo vtípek na toto téma i z druhé strany?

Další odpovědi
hanulka11

čech začíná na Č a moravan na M

led

Ano, Moravan vie hovoriť aj česky, ale Čech nevie hovoriť aj moravsky 🙂.
PS.
Dudu, to nie je pravda, Moravania práve naopak bránia Čechom v úteku na Slovensko 🙂

Ale historicky myslím, že Moravania boli pri rieke Morave skôr, než praotec Čech došiel k Řípu.

venkovan

Podle toho co má v kapse. Moravák slivovičku či vínko. Ćech pivo.

iceT

Stejně jako náždý národ má jinou mentalitu,tak asi takový je rozdíl mezi Čechem a Moravákem.--------------------------Vyleze Pražák v Ostravě z vlaku a ptá se domorodce:Helé,ne­víte kudy se dostanu na tudle adresu?Domorodec ukáže směr a pak si řekne pod vousy:Šak počkej,ty p…,ty se daleko nedostaneš…

Lisbeth

To je akorát téma na pohádání se :)
Rozdíl není žádný, oba žijí v České republice.