Ronie

Jaký je rozdíl mezi burákem a arašídem?

Je to to samé nebo je v tom nějaký rozdíl? ;)

Nejlepší odpověď
Elk

Žádný oboje je podzemnice olejná

Další odpovědi
elektrikář

Oba názvy jsou proro rostlinu podzemnici olejnou
Doplňuji:
Podzemnice olejná je původem z Ameriky A své označení Burák získala podle Burů v období občanské války,

mosoj

Tak burský oříšek ( není to ořech ale říká se mu tak) je podzemnice olejná.

Arašídy neboli Alaburky jsou malé sojové oříšky a nejsou totožné s burským oříškem.

Tak to vidím já .
Doplňuji:
Ale jistý si nejsem.

cochee

mosoj: alaburky jsou ty sojové oříšky, jsou to v podstatě namočené, oloupané a upražené sojové boby, ale arašíd je synonymum pro burák.

mosoj

Jo, jo také jsem v tom měl zmatek . Dík.