grazka

Jaký je rozdíl mezi bišonkem a bolonským psíkem?

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde si přečtete jaký je v nich rozdíl , pěkně si zarolujte …

ROZDÍL MEZI DVĚMA PLEMENY:

CITUJI: ze standardu BIŠONKA:

Zbarvení srsti: Je čistě bílé.
Srst: Je jemná, hedvábná, spirálovitě (vývrtkovitě) zkadeřená, podobná srsti mongolské kozy. Není plochá ani šňůrovitá, dosahuje délky 7 až 10 cm.
Úprava srsti: Jedinec může být předveden s jemně a mírně sestřiženou srstí čenichové partie a nohou.
Výška: Kohoutková výška nemá přesáhnout 30 cm.

ZE STANDARDU BOLOŇSKÉHO PSÍKA BAREVNÉHO:
Srst : Je hustá a dlouhá, měkká, hedvábná – vlnitá až kadeřavá, po celém těle stejně dlouhá. Nepřiléhá přímo k tělu, zdá se být nadýchaná.
Barva srsti : Kromě celobílého zbarvení jsou povoleny všechny barvy a barevné kombinace.
Kohoutková výška : Pes – do 28 cm, fena – do 26 cm.

Ve standardech je takových rozdílů více – doporučuji si je pročíst…

Boloňáček obecně je na pohled při dobré úpravě srsti roztomilý rozcuchaný rošťáček…bišOnek při správné péči o srst je nadýchaný elegantní psík živého vzezření…

Zdroj: http://www.bar­bolo.estranky­.cz/stranka/in­zerce