Rokio

Jaký je rozdíl mezi běžným pomlouváním a pomlouváním, které může vyústit v trestní stíhání?

Pomlouvá se snad v každé české hospodě. Pomluvy jsou přirozenou součástí rozhovoru. Až 60 % rozhovoru tvoří mluvení o druhých lidech (drby).

Kdy už je to ale přes čáru? Kdy za tohle může hrozit podání trestního oznámení?

Odpovědi
Smack

Křivé pomluvy.

hapiky

Já myslím, že např. pomluva na tomto webu a následném smazání příspěvku je jazýčkem vah na trestní či přestupkové stíhání.
Samozřejmě vrácení příspěvku adminem, ruší všechna stíhání a na pachatele se hledí, jako by nic neřekl.

Drap

O tom rozhodne soud