nyjono

Jaký je rozdíl mezi běžnou dobrou klobásou a fuetem?

Nejlepší odpověď
Klaproth

Běžné klobásy bývají uzené. Fuet není uzený.

Další odpovědi
aliendrone

VELKÝ, kousni si! ;) :D
Většina klobás má v sobě papriku, fuet ne (nebo pouze v pidimaličkatém množství, na složení jsem nekoukal). Navíc fuet je plísňový, obvykle na rozdíl od jiných bývá dobře vysušený (viděl jsem už „takysejmenuji­fuet“, který byl jen lehce poplísněn a spíš polosuchý – zprasit se dá všechno). Každopádně je to mňamka, zvláště pokud ti už čabajky a jiné paprikové klobásy lezou krkem. Myslím, že by byl výborný do zelňačky, plánuji vyzkoušet. Cenově je o trošku dražší než čabajka, ale opět – jak který. Kusově balený vyjde dráž, ze „spirály“ je to tak na stejno (stejně to záleží na nacenění prodejcem, takže jak který a jak kde). Doporučuji! :)

nyjono

aliendrone, s tou paprikou máš pravdu. V klobásách převládá často papriková chuť ☹