Rohlik

Jaký je rozdíl mezi autoservisem a autoopravnou?

Nejlepší odpověď
Hlada

Jako mezi cizím a českým slovem. Je to totéž.

Další odpovědi
Ušel ventil

Autoservis je značkový (autorizovaný ) a neznačkový , autoopravna je většinou nezávislá , to co do názvu , značkový autoservis je většinou lépe vybavený a většinou dražší .

Michálek1245

Taky bych v tomhle ohledu asi neviděl nějaké zásadní rozdíly. Jako třeba autoopravna je místo, kde se více soustředí na to opravování a neprodávají tam třeba použité autodíly. Ale to už vlastně není o nějaké terminologii, ale spíše o nějakém podnikatelském plánu. :) Takže za sebe tam rozdíl nevidím. Ale je možné, že někdo to má jinak.

Michálek1245

Autoopravnu bych bral jako méně vybavenou, méně zkušenou a celkově takovou obecnou dílnu. Autoservis bych bral asi jako něco trochu sofistikovanějšího. Ale podle mě se ty rozdíly stírají. Možná tam bude ještě nějaká legislativa jako třeba likvidace odpadů, ale to je spíš otázka pro tuhle partu: https://ecoser­vis.eu/sluzby-pro-autoservisy-likvidace-odpadu/ , která se tomu přímo věnuje. 😉

malinak812

S těmi rozdíly asi máte pravdu. Mám jednoho kamaráda, který má právě autoopravnu. Myslím si ale, že on je výjimka, která potvrzuje pravidlo. Hodně do své dílny totiž v posledních letech investoval a teď je podle mého názoru vybavena velice slušně. Teď nedávno si tam například koupil takovýto velký šroubový kompresor – https://www.kom­presory-filtry-servis.cz/pro­dukty/kompreso­ry/kompresory-boge/sroubove-kompresory-boge Ptal jsem se ho kolik za něj dal, ale říkal, že mi to raději ani říkat nebude.