nikeroska

jaký je rozdíl mezi autorem a spisovatelem?

Děkuji

Nejlepší odpověď
mikaela

Spisovatel je ten, kdo píše a nějak se touto prací živí,podle svého zaměření může být znám i jako textař,copywriter, dramatik, novinář, básník a tak dále.

Spisovatelem jste, pokud píšete a publikujete, někdy se psaním i profesionálně živíte. Spisovatelem můžete zůstat, i když již nebudete psát, pokud už jste „něco“ publikovali.

Autor je vlastník myšlenky, nápadu, obsahu, děje, který je pak následně zrealizován. Jeho práce je chráněna autorským zákonem a jedná se o autorskou práci. Ne vždy musí být jeho dílo publikováno, přesto je jeho autorem a vlastníkem.

Další odpovědi
quentos

spisovatel je obecný název poslání/povolání, kdežto slovo „autor“ vyjadřuje vztah k danému, konkrétnímu dílu (jsem autorem díla = toto dílo jsem vytvořil).
Autor je rovněž obecnější – může se týkat jakéhokoli díla nebo myšlenky, zatímco „spisovatel“ vytváří díla psaná.