Lamalam

Jaký je rozdíl mezi aplikací a applikací?

V poslední době se zde často objevuje výraz applikace, např. zde http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-na-telefonu-lg-l90-nastavim-aby-se-mi-applikace-stahovaly-na-sd-kartu nebo http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=applikace.

Tuším, že se jedná pouze o módní výstřelek (spíše však jazykovou ignoraci) majitelů chytrých telefonů. Jaký je prosím významový rozdíl mezi pojmy aplikace a applikace?

Nejlepší odpověď
gecco

Aplikace je to česky, application anglicky…
Takže applikace bude zpotvořenina těchto dvou slov – neodhadnu, jestli autor chce vypadat světově a nebo jen neumí ani česky ani anglicky… Nebo jde o překlep.
😉

Další odpovědi
jpau

Applikace bude čechyzmus z výrazu application. Rozdíl je v tom, že člověk co píše aplikace není tak světový a cool jako ten co píše applikace. Ve významu slov rozdíl není, tzn. jsou to synonyma.

zjentek

ve skutečnosti jde o reklamu na Apple, aniž by si to kdokoli, kdo tento termín hojně používá, vlastně uvědomoval a o to asi šlo ..viz app store

dnb

zjentek >>> :D :D :D

zjentek

no co ..pětsetmiliard stažení vod roku 2008, kdy na to v Apple přišli ,)