Altair-AC

Jaký je rozdíl mezi anglickými slovy incredible a unbelievable?

Odpovědi
Roman71

Incredible – úžasný (vzbuzující úžas)
Unbelivable – neuvěřitelný (něco těžko pochopitelného)

Tím se vše vysvětluje. Někdy jsou obě slova použita současně :)

quentos

Roman71: to se tedy nevysvětluje, protože incredible znamená taky neuvěřitelný.

Jsou to synonyma. To, že se incredible častěji používá jako neuvěřitelný ve smyslu „úžasný“ a „unbelievable“ spíše jako „udivující“, „ohromující“, ještě neznamená, že to – zejména v Americe – rodilí mluvčí úplně s klidem nepoužijí jinak. Více viz zdroj níže

Zdroj: https://forum­.wordreference­.com/threads/the-difference-between-incredible-and-unbelievable.1652001/

Roman71

quentos: Tady bude ale hodně záležet na kontextu při použití daného výrazu. takhle samostatně jsou to synonyma, přesně jak uvádíš :)