jasakovar

Jaký je rozdíl mezi analogovým a digitálním záznamem ?

Nejlepší odpověď
Jikra

Rozdíl mezi analogovým a digitálním záznamem
Rozdíl mezi analogovým (např. klasická gramofonová deska) a digitálním (CD, DVD…) záznamem informace spočívá v tom, že u digitálního záznamu se signál nezaznamenává na nosič přímo, ale nejdříve se převede na číselné hodnoty a teprve ty se uchovávají. Prakticky nic v přírodě není interpretováno digitálně a všechny tyto vstupní údaje je nutno do počítače dostat v dvojkové formě, tedy je digitalizovat.
Člověk vnímá svět analogově. Pokud vidíme nekonečnou krásu růžové zahrady, posloucháme smutný hlas houslí, či sledujeme ladný pohyb ptáků na obloze, můžeme říci, že pouze přijímáme trvalý tok nekonečně proměnných dat skrze naše smysly. Samozřejmě je nevnímáme jako data, ale spíše jako světlo, zvuk, nebo vůni. Počítače jsou oproti lidskému mozku krásně hloupé. Nemohou vnímat analogová data okolního světa, jediné čemu rozumí je 0 (vypnuto) a 1 (zapnuto). Přes toto omezení jsme schopni přinutit naše počítače k tomu, aby zobrazovaly obrázky, přehrávaly zvuky, popřípadě video. Nekonečně proměnlivé zvuky, barvy a tvary však musí být převedeny do jazyka počítačů, tedy jedniček a nul. Tomuto procesu říkáme digitalizace.
Zdroj: strejda Gůgl. Takže trpělivost a hledat na Google.