Lizart121

Jaký je rozdíl mezi 3G a Wifi?

Nejlepší odpověď
Mia.F

3G je signál, který poskytujou mobilní operátoři, tudíž ho chytíte kdekoliv, kde má váš operátor pokrtí tímto signálem (v ČR všechna velká města) a platíe obvykle za přenesený MB, popřípadě paušálně svému operátorovi, pokud máte službu aktivovanou. WiFi je signál, který může vysílat prakticky kdokoliv, kdo má router s WiFi (tzv. hotspot) a připojení k internetu, a obvykle bývá zdarma v rámci domácích sítí, popřípadě kaváren, nákupních center apod. (ale jsou i placení poskytovatelé WiFi připojení). Technicky je WiFi výrazně rychlejší, ale funguje na kratší vzdálenost. Je také možné přes WiFi propojit dvě rovnocená zařízení (Ad-Hoc).
Doplňuji:
Pro připojení k 3G musíte mít SIM kartu příslušného operátora

Další odpovědi
Sůwa

Jen doplním k vyčerpávající odpovědi Mia.F, že 3G znamená i velikost objemu stahovaných dat do 3 GB za účetní období, což je dost málo, protože zahrnuje úplně všechno.

anonym

Rozdíl je jednoduše ( laicky ) řečeno pouze v délce frekvence , ale jinak 3G je signál který podporují mob. operátoři a jen oni mají povolení od ČTÚ provozovat něco na této frekvenci , oproti tomu je wifi jen na krátkou vzdálenost ( do 100 metrů většinou ) podobné tomu je např. infra záření a to může používat kdokoli …