band of brot

Jaký je rozdíl mez domovem důchodců, domem s pečovatelskou službou a penzionem pro seniory?

Nejlepší odpověď
annas

Rozdíly mezi těmito zařízení souvisejí se zdravotním stavem zda senioři,potřebuíj trvalou nebo částečnou péči, nebo jsou zcela samostatní.

„Domov pro seniory (někdy také domov důchodců) je druh pobytové sociální služby, která je určena seniorům (osobám nad 65 let věku), kteří potřebují trvalou pomoc druhé osoby.“

Domy s pečovatelskou službou -" byty v DPS jsou určené pro bydlení občanů seniorského věku, resp. příjemců starobního a plného invalidního důchodu. Byty v DPS jsou byty zvláštního určení, které jsou určeny zejména pro občany žijící osaměle, příjemce pečovatelské služby, občany, kteří jsou v základních životních úkonech soběstační, ale pro zajištění některých potřeb potřebují z důvodu věku nebo zdravotního stavu pomoc nebo péči jiné osoby a tuto pomoc nebo péči nemohou zajistit rodinní příslušníci."

„Např.Penzion pro seniory ATRIUM není zdravotnické zařízení, proto nemůžeme přijímat klienty, jejichž zdravotní stav není stabilizovaný. Pokud se u klienta projeví náhlé zdravotní problémy, přivolá se podle jejich závažnosti praktický lékař nebo rychlá zdravotnická pomoc. Naším zařízením nasmlouvaný praktický lékař 1× týdně ordinuje přímo v Penzionu a v případě potřeby dochází i k lůžku klienta.“
atd.

http://www.do­movatrium.cz/
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Do­mov_pro_senio­ry
http://www.olo­mouc.eu/obcan/so­cialni-sluzby/souvisejici-sluzby/domy-s-pecovatelskou-sluzbou/detail=7932

Další odpovědi
mosoj

Ani v jednom bych nechtěl skončit, ale život si nevybírá.