novvem

jaký je rozdíl mezi hypermarketem a obchodním domem?

Nejlepší odpověď
annas

Hypermarket – samoobslužná velkoplošná prodejna, která nabízí zákazníkovi vedle porvinářského sortimentu také široký rozsah jiníého, tedy nepotravinářského zboží krátkodobé, střednědobé, i dlouhodobé spotřeby. Bývají většinou na okraji města.

--
"Obchodní domy nabízejí široký a poměrně hluboký sortiment zboží, tedy skutečně “vše pod jednou střechou“. Jejich působištěm jsou centra měst a regionální nákupní centra.

Výrazným odlišením od supermarketů a hypermarketů je vícepodlažní řešení a sortiment odívání (textil, oděvy, obuv). Univerzální obchodní dům je tak vlastně jedinou jednotkou s uceleným univerzálním sortimentem.
Prodejní plocha univerzálních obchodních domů se pohybuje v průměru v rozmezí 10–20 tis. m2 (minimálně 5 tis. m2). Poskytují maximální rozsah služeb."

Více najdete v odklazu
http://is.men­delu.cz/eknihov­na/opory/zobraz_cas­t.pl?cast=9813;lan­g=cz

Další odpovědi
Kepler

Obchodní dům je starší kategorie, zpravidla tam bývá podstatně širší sortiment. Hypermarket se omezuje zpravidla jen na několik málo druhů zboží.

marci1

Obchodní dům je specifický druh stavby. Bývá umístěn obvykle v centru města s vícepodlažní zástavbou. V nejvyšším patře bývá zpravidla restaurace nebo občerstvení.
Hypermarket (menší je supermarket) je větší prodejna „pod jednou střechou“, přízemní. Umísťována bývá spíše za městem, či v blízkém okolí města. 🙂

mosoj

Asi takový, jako je mezi nakupováním a utrácení.

Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Všude budou chtít many.