Kryšpín

Jaký je rozdíl horlivců důstojníků a poddůstojníků v první a druhé světové válce?

Voják je pod rozkazem, ale záleží zda je horlivec, přídržtaška, sbírá metály, věrně slouží, neb jenom přežívá v rámci možností příp. liknavosti. V druhé válce v jednotkách SS sloužila řada horlivců na př. Lotyši, Ukrajinci, Holaňdané,Norové, Belgičané, Chorvati, Dánové, Finové i další, velmi aktivní a i furer byl spokojen, včetně rozdávání metálů.

V roce 1914–1918 sloužila řada českých horlivých důstojníků i podůstojníků a bojovala statečně za Císaře pána a jeho rodinu proti Srbům, Anglánům, Rusům, někteří obdarování, vysoká vyznamenání, pochvaly, vyšší hodnosti, privegelia a.p. / dle achvívu ve Vídni /.

Jak posoudit, ohodnotit uvedené horlivce v první a druhé válce, je tam malinko něco společného, neb je to něco úplně jiného?

Odpovědi
led

Myslíte že dnes a nielen v armáde, ale aj v civile, je to inak?
V každej spoločnosti a v každej profesii nájdete aj takého, čo je „horlivec, přídržtaška, sbírá metály, věrně slouží, neb jenom přežívá v rámci možností příp. liknavosti.“