jendahun

Jaký je rozdíl?

Jaký je rozdíl mezi evolucí a pozitivní mutací,nebo mutací vůbec?

Nejlepší odpověď
Adlim

Základním genetickým mechanizmem pro evoluci je náhodná mutace, a zejména mutace, jež je přínosem pro život. Učebnice biologie prezentují studentům v teorii pozitivní i negativní mutace, jako by byly běžným jevem a počtem zhruba na stejné úrovni. Tyto knihy však studenty neinformují, že jednoznačně pozitivní mutace genetika nezná, protože nebyly nikdy pozorovány (nebo jsou tak vzácné, že jde o nepodstatný jev).

Zdroj: http://kreaci­onismus.cz/me­mento/spzo16.htm

Další odpovědi
anonym

Je jisté,že mutace k evoluci patří.
Vše „nějak“ začalo,probíhá a nevyhnutelně končí.
V jedné části popisu fenoménu,kterému člověk dal jméno Evoluce, se tvrdí:„Vše směřuje neochvějně k cíli“.
Vnímej celek,ne jen část celku.

poa.li

Myslím, že mutace znamená spíše nějakou deformaci způsobenou vlivem nějakých nepřirozených podmínek, jako treba radioaktivita. Není to "pokus o vylepšení… I když těžko říct.