Jaký je rozdál mezí římskokatolickou a řeckokatolickou církví? :)

Nejlepší odpověď
annas

Katolická církev stojí na západní (římskokatolické) a východní (řeckokatolické) křesťanské tradici. Svou činnost, vznik a poslání odvozují od učení Ježíše Krista, Syna Božího, který je podle vyznání víry jednou ze tří božských osob (spolu s Bohem Otcem a Duchem Svatým). Křesťanské tradici předchází tradice židovská, v níž křesťané spatřují předobraz církve jako Božího lidu v putujícím Izraeli.

Více odkaz http://www.roz­hlas.cz/nabozen­stvi/cirkve/_zpra­va/213728

Doplňuji:
Otázka o řeckokatolické církvi byla již vložená.

http://www.od­povedi.cz

Další odpovědi
fcoop

Římskokatolická církev
Právě poslední výše uvedený rys katolické (všeobecné) církve – její vztah k římskému biskupovi, papeži – se stal vymezujícím činitelem, díky jemuž během dějin při rozdělování křesťanů se začne hovořit o římskokatolické církvi a ortodoxní (pravoslavné) církvi, později evangelické církvi, reformované církvi… Velmi zjednodušeně o římskokatolické církvi: charakteristikou je opět apoštolské nebo nicejsko-cařihradské vyznání víry, sedm svátostí, římský biskup – papež jako hlava církve, společná liturgie podle Římského misálu (ale i s výjimkami jiných liturgií) atd.

Řeckokatolická církev
Je ve věrouce shodná s římskokatolickou církví, je s ní shodná i ve viditelném vedení církve, to znamená opět papež je zde osobou jednoty církve. Rozdílná je od římskokatolické církve především svou vlastní byzantskou liturgií a relativně i svým geografickým rozložením. Má také svou vlastní organizační strukturu a právní předpisy. Vznikla tehdy, když na základě florentské únie (r.1439) a brestské únie (1596) se s římskokatolickou církví spojila část pravoslavné církve.
---------------------------------(Net)

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-cirkve

arygnoc

žádný.

obě manipulují s věřícími.

nestačí vám chrám, který nosíte v sobě (víra)?