Avatar uživatele
Leonidas

Jaký je rozdíl mezi nakládanou, pickles, kvašenou, zavařovanou zeleninou?

a je blanžírování zeleniny na pár minut do vroucí vody a pak do studené dobrá volba? dá se to vůbec jíst když je to jen tak krátkou dobu ve vodě a nevaří se to? ztratí blanžírování méně vitaminu? Na co je blanžírování nejlepší ?

Zajímavá 0 před 2449 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Nakládaná, kvašená a pickles je víceméně to samé. Jedná se o konzervaci zeleniny za studena pomocí mléčného kvašení.
Zavařovaná či sterilovaná zelenina je konzervována použitím vysoké teploty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Dvorka88

Já mám KimchiClub taky hodně oblíbený, kupuji si odtud kimchi pravidelně. Teď ho mám ještě raději, protože do nabídky zařadili i sušené produkty: https://www.kim­chiclub.cz/eshop/9-susene-chipsy . Už jsem měl možnost je vyzkoušet a musím říct, že jsou výborné.

před 1033 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Karelstepa

Také jsem o tom už něco četl, ale to jsem nevěděl, že to má tolik benefitů pro zdraví. Dá se to koupit někde v supermarketu nebo to vyrábíte doma?

před 1099 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kostekmar

Já mám rád kimchi a kupuji ho přes internetové stránky https://www.kim­chiclub.cz/ . Vyrábí ho z lokálních surovin přímo v České republice. Můžete se tam zaregistrovat do jejich klubu a tím čerpat hned několik výhod. Já členem jejich klubu jsem a díky tomu mám dopravu zdarma, produkty se slevou a pohlcovač pachů do lednice.

před 1098 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michalant

Ano, kvašená, nakládaná zelenina i pickles je víceméně to stejné. Prý je takto zpracovaná zelenina velmi zdravá, ale tuto informaci mám jenom z doslechu. Je to pravda?

před 1101 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Marek656

Kvašená zelenina je velmi zdravá, to je pravda. Díky kvašení je bohatá na probiotika, která mají velmi dobrý vliv na střeva. Já jím několikrát týdně kimchi, což je takový pikantní křupavý salátek z kvašené zeleniny, a kimchi patří mezi 5 nejzdravějších potravin na světě. Kimchi také působí velmi dobře jako prevence rakoviny tlustého střeva.

před 1100 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Karelstepa

Také jsem o tom už něco četl, ale to jsem nevěděl, že to má tolik benefitů pro zdraví. Dá se to koupit někde v supermarketu nebo to vyrábíte doma?

před 1099 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek