Myšourek

Jaký je režim ve věznici se zvýšenou ostrahou?

jak zde probíhají pracovní i mimopracovní činnosti, jak probíhají kontroly odsouzených, případně návštěvy? případně, je-li povolen pobyt mimo věznici?

Odpovědi
Ajadom

Věznice se zvýšenou ostrahou je pro doživotně odsouzené, zvlášť nebezpečné recidivisty.
Pro osoby odsouzené za zvlášť závažný úmyslný trestný čin k trestu ve výměře nejméně osmi let a osoby odsouzené za úmyslný trestný čin, které v posledních pěti letech uprchly z vazby nebo z výkonu trestu
V prostorách věznice se odsouzení pohybují organizovaně pod dohledem příslušníka Vězeňské služby, volný pohyb po věznici se jim nepovoluje ani při plnění pracovních úkolů, odsouzení pracují na pracovištích uvnitř věznice nebo vhodnou práci vykonávají přímo ve svých celách, dohled nad jejich pracovní činností provádí zaměstnanec Vězeňské služby jedenkrát za 30 minut.