Zvědavý

Jaký je recept na dlouhověkost ?

Jaká tajemství mají lidé co žijí více než 100 až 110 let a více ? Co mají všichni společného ? Jednoduše – jak to dělají ? Nebo je to všechno jen dílem náhody ? Či dílem Boží ?

A kdy se asi takového věku budeme dožívat všichni ? Díky

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=BXyfCGDnuWs

Nejlepší odpověď
annas

Dlouhověkost. Pokud věříte v Boha, tak ten některým jedincům určil dlouhý život na zemi
.
Vědci zkoumali Japonce a příčinu jejich dlouhověkosti a dospěli k názoru – zdravý způsob života odpovídal z 80% za jejich dlouhověkost, genetické předpoklady se na tom podílely jen 20%.

Tudíž, kdybychom se i my ostatní soustředili na zdravý způsob života, náš život by se určitě prodloužil. Úmrtnost ba srdečně-cévní choroby se v jednotlivých státech liší. Nejnižší čísla jsou zaznamenána ve Francii a Japonsku, nejhůře je na tom Rusko. Co patří mezi činnosti pro zdravý způsob života? Hlavním faktorem je pohyb a zdravá strava. Následuje pomalé a umírněné stolování, uvolněný pohled na život a hluboký duchovní život."

https://www.me­teopress.cz/pri­cina-rekordni-dlouhovekosti/
..
Další výzkumy prokázaly příčiny z jiného úhlu pohledu např.
„Manželství má prokazatelně pozitivní vliv na muže, kdežto u žen se souvislost se zdravím a dlouhověkostí neprojevil
Pes prý k dlouhověkosti nepřispívá.
Skutečný zdravotní prospěch přinášejí až aktivní společenské vztahy a možnost být prospěšný těm druhým.
Ttatistika mezi mýty řadí i přesvědčení, že náboženská víra přispívá k delšímu životu. atd.“
http://www.osel­.cz/5610-odhalovani-tajemstvi-dlouhovekosti.html

Další odpovědi
marci1

Částečně to může být být dědičné (máme to v rodině), ale hlavně k dlouhověkosti pomáhá optimismus, smysl pro humor, nepřejídání se a trénování mozku: čtení, luštění křížovek ap. Samozřejmě také aktivita. 🙂

led

Jednoduchý… Netráviť zbytočne čas na internete, ale prežiť ho v prírode.

PS.
Pokiaľ budete nespratný a urážlivý (viď diskusia v tejto otázke) internetový život vášho užívateľského nicku sa môže prudko skracovať

Kepler

Nenarodit se. Můžeš žít věčně jako přání rodičů. Věk člověka i všech organismů je geneticky naprogramován a neuděláš s tím nic. Dílem náhody to určitě není, vedle způsobu života a genů od předků na to má vliv hodně věcí. Úplně cítím, jak se mi zkracují telomery a ve chvílích ticha slyším, jak mi kornatějí tepny. No a?

zjentek

Prozradím, ale je to tajný- je to skromnost v konzumu a to doslova. Hlídej se, co konzumuješ. Pokud se ptáš za jiné, tak hlídat je!

hapiky

Cti otce svého a matku svou, aby se prodloužily dny tvoje na Zemi.
Něco na tom je.

Diskuze k této otázce byla zrušena administrátorem.