bolak

Jaký je původ slova „frc“?

Nejlepší odpověď
annas

frc: 1. zastavárna 2. méně obvyklé bazar. Výraz se uvádí už v r. 1929

Původ. Rakouské – Versatzamt = zastavárna,. Versatz = zástava (versetzen dát do zástavy). Amt úřad – uvádí SSJC – s významem zastavárna. .
SNČ

Další odpovědi
klob1

Tak toho to názvu je na světě věcí a činností..jako rychlost..pak také rázový utahovák,nebo také něco řečené legračního..for,a­neknoda..levňák,se­condhand..a dalšího mnoho..
ale kde se vzal ten název,přesněji těžko říci..